Ömer Koç İletişim

Ömer Koç İletişim

 

Ömer Koç 24 Mart 1962 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Mehmet Ömer Koç’tur. Vehbi Koç dedesidir. Babası Rahmi Koç, annesi ise Çiğdem Meserrercioğlu’dur. Mustafa ve Ali Koç iki kardeşidir. Liseyi Robert kolejinde okumuştur. Okuduktan sonra üniversite lisans eğitimini İngiltere’de yapmıştır. Eğitiminde yüksek lisansını 1987-1988 yıllarında Columbia üniversitesinde yapmıştır. 1985 ve 86 yılları arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde satış memuru olarak çalıştı. Daha sonra New York’ta satış memurluğuna devam etmiştir. Daha sonra yurda dönen Ömer Koç, 1991- 1992 yılları arasında Gazal A.Ş’de müdür olarak görev yapmıştır. 1992-1996 yılları arasında Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü yapmıştır. Oldukça çalışkan ve azimli olduğu bilinmektedir. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Ömer Koç, Koç üniversitesinde Mütevelli heyet üyeliğini görevini üstlenmiştir.

Türk medyasından ve kamuoyundan uzak durmayı seçen ve bunun içindir ki yaşamını Londra’da devam ettirmektedir. Özel uçak ve helikopter dışında araç kullanmaktan hoşlanmamaktadır. Medyaya özel hayatıyla yansımaktan oldukça çekinmektedir. Sanata ve sanatçıya büyük hayranlık duyan Ömer Koç Osmanlı’ya aşırı ilgi duymaktadır. Bu uğurda uzun yıllar Osmanlıca dersi almış ve ana dili gibi hâkim olmuştur. Tarihe olan saygısı, antikaya olan merakı ile bilinmektedir. Dünyanın sayılı koleksiyonerleri arasında gösterilmektedir. En büyük dikkat çeken koleksiyonu Osmanlı dönemine ait olan fotoğraflar, imzalar, tablolar, haritaları toplayan Koç, bu eserleri koyacak yer bulamayınca ofis olarak kullandığı yalısını koleksiyon evi haline getirmiştir.

omer-koc-iletisim

Ömer Koç’a Nasıl İletişim Kurulabilir Yılın büyük bir bölümü İngiltere’de geçirmektedir. Dünyanın en büyük İznik Tabak ve obje koleksiyonuna sahiptir. 21 Ocak 2016 yılında kalp krizi geçiren, vefat eden abisi Mustafa Koç’un yerine Koç Holdingin ilk genel kurul toplantısına kadar yönetim kurulu başkanlığa geçmiştir. Ömer Koç’a ulaşmak aslında biraz zor olması gerekmektedir. Hayatının belli bir döneminde Türkiye’de bulunmaktadır. Koç Holding iletişim adı altında ulaşılabilme imkanı doğmaktadır.

Koç Holding AŞ 0216 531 00 00, adres bilgilerine bakıldığında Nakkaştepe Azizbey sokak, No:1 Kuzguncuk’tur. İnternet site üzerinden iletişim sağlanmaktadır. İnternet sitesi üzerinden mail atabilir veya mesaj gönderme seçenekleri mevcuttur. Temelleri 1926 senesinde atılan Koç Holding, 90 yılı aşkın zamandır hem Türkiye’de hem de dünyada önemli işleri başarmaktadırlar. Değişimin her an bir adım önünde gitmesi ile tüm dünyada tanınan markaları ile hizmet vermektedirler. Tüm hizmetleri uluslararası standartları yakalamıştır. Ülkesinde yakalığı başarıyı dünyada da yakalamayı amaç edinmiştir. Koç Holding ortakları arasında bulunan Ömer Koç abisinin vefatı ile geçici olarak Koç Holding kuruluna başkanlık yapmaktadır. Zevklerinden ve hobilerinden taviz vermemesi ile tanınmaktadır. Özel koleksiyoncudur. Osmanlı dönemine ait eserleri muhafaza etmesiyle tanınmaktadır. Osmanlıcayı ana dili gibi bilinmekte ve okumaktadır. İngiltere’de yaşamayı seçen, mecbur olmadığı durumlarda Türkiye’ye gelmeyi düşünmemektedir.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ömer Koç İletişim (4 Yorum)

  1. SAYIN OMER KOC BEY BEN 15 YILLIK ANKARA ARCELIK B.M.I DE CALISIYORDUM BU 15 YIL ICINDE ONERI VERMEDIGIM TEKBIR ISTASYON YOK VE TEKBIR KOTU PERFORMANS NOTUMDA YOK BEN AILE BILDIGIM BU SIRKETTEN ILK VE KUCUCUK BIR HATAM YUZUNDEN ATILDIM EN ACISIDA BU ARCELIK AILESI DIYORUZYA O KADAR COK UGRASMAMA RAHMEN BIR TEK KISIYE ULASAMADIM SIZDEN RICAM VE TEMENNIM SUDUR KI SIZ BU AILENIN BUYUGU OLARAK BU YANLISI VE 15 YILDIR GUN VE GUN TIRNAKLARIMLA GELDIGIM BU AILE YE YAKISIR SEKILDE BU KADAR EMEGIME KARSILIK TEK BIR MUHATTAP BULAMAMAM BENIM ICIN COK ACI BILGILERINIZE