Microsoft Müşteri Hizmetleri

Microsoft Müşteri Hizmetleri

Bilişim sektörü denildiğinde ilk akla gelen firmalardan bir tanesi de hiç şüphesiz Microsoft’tur. İş merkezi ABD’de bulunan firma dünyanın birçok ülkesinde en ücra köşelere kadar teknoloji götürmektedir. Sadece yazılım alanında değil, tüm bilişim alanını ilgilendiren ürünleriyle Microsoft denildiğinde akla ilk gelen kalite olmaktadır. Microsoft en çok Windows, Lumia ve Xbox isimli ürünleriyle tanınmakta, bu ürünleri sayesinde de dünyada bir numaralı bilişim firması unvanını almaktadır. 1975 gibi çok erken tarihlerde kurulmuş olan firma adını kesintisiz olarak günümüze taşımış ve şu anda dünyanın her yerinde bilinmekte ve en çok tercih edilen marka haline gelmiştir. Dünya çapında ürünleri kullanılan Microsoft müşteri hizmetleri online olarak erişime açık olduğu gibi telefon numaralarından da destek alınabilmektedir. Microsoft’un 7 gün 24 saat erişime açık olan destek hattı 444 6 787 rakamlarından oluşmaktadır. Bu numaraları arayarak bilgiye ve müşteri hizmetleri üzerinden yapılan işlemlere rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Microsoft Destek Hattı Her türlü Microsoft ürünü, yazılımı ve sunucusu için gerek kurulum gerekse de kullanım sırasında bazı bilgilerin bilinmesi gerekmektedir. Sadece kurulum ve kullanım bilgileri değil, bazı beklenmedik sorunlar oluştuğunda da Microsoft ürünlerinden anlayan nitelikli bir teknik desteğe ihtiyaç olmaktadır. Bu teknik desteği verebilecek en nitelikli yer ise şüphesiz ki Microsoft müşteri hizmetleri telefonudur. 444 6 787 numaralı hattı arayarak öğrenmek istediğiniz her türlü konuda aşağıdaki kategoriler başta olmak üzere bilgi almak mümkün olmaktadır. Destek hattında çalışan sistemli menü ve kaliteli teknik ekip sayesinde kullanımı kolay şekilde bilgiye anında ulaşılmaktadır.

1. Müşteri Ürün Çözüm Merkezi Microsoft müşteri hizmetleri de denilen deste hattının ilk menüsü müşteri ürün çözüm merkezidir. Teknik ekip Microsoft müşteri hizmetleri telefonu tuşlandığında ürünlerle olan soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak için sizleri bu alana yönlendirmektedir. Burada Microsoft ürünleriyle alakalı tüm teknik destek ve bilgiler hakkında sizlere yardımcı olunmaktadır. Müşteri hizmetleri hattı arandığında bir telesekreter sorununuza göre sizleri tuşlarla ilgili numaraya ve dolayısıyla da ilgili teknik ekibe yönlendirmektedir. Yazılımdan donanıma tüm ürünler hakkında bu bölümden destek alınabilmektedir. Yazılımsal bazı ürünlerin etkinleştirilmesi için ihtiyacınız olacak bilgi de bu bölümde müşterilere sunulmaktadır.

2. Teknik Destek Microsoft’tan herhangi yeni bir ürün almamış olsanız dahi eski ürünlerinizle ilgili kullanım sırasında bazı sorunlar yaşamanız mümkün olmaktadır. Hatta sorun yaşamasanız dahi kullandığınız yazılımı başka cihazlara entegre etme sırasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda sorunlarınızın kolayca çözülebilmesi ve ihtiyacınız olan teknik desteğe ulaşabilmeniz için Microsoft müşteri hizmetleri 444 6 787 numaralı telefondan aradıktan sonra yönlendirmeyi takip ederek teknik destek departmanınıza ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelecek teknik destek ekibinden görevli sizlere gerekli bilgileri aktararak çok kısa sürede sorununuza çözüm bulacaktır.

3. Microsoft Hesabı Sorunları Çözüm Merkezi Microsoft müşteri hizmetleri destek hattının bir diğer hizmeti de Microsoft hesabı sorunları bölümüdür. Destek hattını aradıktan sonra bu bölüme bağlanarak hesabınızla ilgili sorunlarınıza anında çözüm bulabilirsiniz. Bilindiği gibi online ihtiyaçlarınızı karşılayan bir Microsoft hesabı bulunmaktadır. Bu hesap sayesinde online olarak tüm işlemler halledilebilmektedir. Şifre almadan tutun da online işleminizde herhangi bir sıkıntı çıktığında Microsoft müşteri hizmetleri telefonunu aradıktan sonra hesap sorunları çözüm merkezi ekibine bağlanmanız işlemlerinizin anında halledilmesi için yeterli olmaktadır. Ayrıca ürünleriniz için anahtar indirme ve elde etme işlemlerinde yaşanan sorunlarda da yine Microsoft hesabı sorunları çözüm merkezi ekibi sizlere yardımcı olmaktadır. Microsoft Müşteri Hizmetleri Telefonu Microsoft’un bir dünya markası haline gelmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de ürün kalitesi yanında müşteri memnuniyeti kalitesidir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan firma bu nedenle her daim mutlu müşteri portföyü tablosu çizmeyi başarmıştır. Müşteri memnuniyetinin en önemli ayağını ise şüphesiz ki hem satış hem de satış sonrasında müşterilere kesintisiz destek veren Microsoft müşteri hizmetleri ekibi oluşturmaktadır.

Müşterilerin her türlü soru ve sorununda etkili bir şekilde yanında olmak ancak Microsoft gibi kaliteli markaların başarabileceği bir durumdur. Microsoft ürün etkinleştirme, teknik destek ve son olarak da hesap işlemleri Microsoft müşteri hizmetleri servisinden halledilebilmektedir. Bu servise 7 gün 24 saat her daim 444 6 787 numaralı telefondan ulaşılabilmekte ve her türlü işlem çok kısa sürede halledilebilmektedir. Öte yandan satın alma işlemleri ise farklı bir telefondan yapılmaktadır. Bu sayede teknik destek sağlayan müşteri hizmetleri telefonu fazla meşgul edilmediğinden teknik ekip hem daha hızlı hem de çok daha etkili bir şekilde müşterilerine kaliteli şekilde hizmet vermeyi başarmaktadır. Satın alma ve çevirimiçi mağaza ile ilgili gereksinimlerinizi halletmek için ise 0 (212) 375 50 65 numaralarını tuşlamak yeterli olmaktadır. Müşteri hizmetlerini aramadan önce mevcut bilgi olup olmadığını bilmek ve varsa bu bilgiye ulaşmak için microsoft’un resmi sitesini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Sorulan sorular içinde merak ettiğiniz konunun bulunmaması durumunda ise Microsoft mühendisleri sizlere derhal etkili bir şekilde yardımcı olacaktır.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın