Gazi Üniversitesi Telefon Numaraları

Gazi Üniversitesi Telefon Numaraları

 

gazi-universitesi-telefon-numaralari

Gazi Üniversitesi 1926 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Gazi Üniversitesi, Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden biri olup, devlet üniversitesidir. Özellikle Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakülteleri en önemli ve başı çeken fakülteleridir. Gazi Üniversitesi’nin Beşevler, Maltepe, Emek, Gölbaşı ve Çubuk semtlerinde kampüsleri bulunmaktadır. Ayrıca ünversitenin; Ostim, Kızılay bölgeleri, Çankaya, Polatlı ve Beypazarı ilçelerinde de meslek yüksekokulları ile yüksekokulları mevcuttur. Gazi Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan’dır. 2006 senesinde Ankara dışı okulları Gazi Üniversitesi’nden ayrılması ile birlikte 16 fakülte, 4 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu sayılarına inmiş yani fakülte ve yüksekokul sayılarında düşüş yaşamıştır.

Gazi Üniversitesi’nde 2008 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. 2009 senesindeki düzenlemeler ile Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Turizm Fakültesi’ne; Teknik Eğitim Fakültesi , Teknoloji Fakültesi’ne ; Mesleki Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne dönüştürülmüştür. 2009 yılında ise Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, üniversitenin senatosunun aldığı kararla birlikte iki ayrı fakülte olarak düzenlenmiştir. Gazi Üniversitesi yerleşkelerinde bünyesindeki öğrencilere sunduğu imkanlar ve kampüslerinde öğrencilere yaşattığı ideal öğrencilik hayatı ile birçok öğrencinin hayalini kurduğu bir üniversitedir. Ayrıca kütüphanelerinin zengin içeriği ile de kitapsever öğrencilerine büyük imkan sağlamaktadır. Üstelik Gazi Üniversitesi, eğitimdeki başarısı ile de hem öğrencilerin hem de ailelerinin baş tercihlerinden biridir.

Ayrıca Gazi Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer bulmuş bir üniversitedir. Bunların yanında sağlam bir akademik kadroya sahiptir. Evrensel standartlarda eğitim vermektedir. Gazi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Tüm bunlar dışında üniversite sonrası girilen birçok sınavda başarıyı çeken üniversitelerden biridir. Tüm bu özellikler de Gazi Üniversitesi’ni daha cazip bir üniversite haline getirmektedir. Gazi Üniversitesi Telefon Numarası : 0(312) 212 68 40 – 202 20 00 Gazi Üniversitesi Fax Numarası : 0(312) 221 32 02 Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar / Ankara Gazi Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Tanıtım : 0 (312) 202 26 00


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın