Bedaş Çağrı Merkezi

Bedaş Çağrı Merkezi

 

bedas-cagri-merkezi

Bedaş; Türkiye Elektrik Kurumu’nun sorumluluğunda, 1970 yılında faaliyete başlamıştır. 1989 yılından yılından sonra bölgelerin bölünmesiyle birlikte ‘’ İstanbul Elektrik Dağıtım Müessesi ‘’ismini alan kuruluş, daha sonra sorumluluk alanı genişletilerek bugünkü halini alır ve ‘’ Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş ‘’ olarak hizmet vermeye devam eder. Bedaş, Nisan 2004 tarihinde diğer tüm elektrik dağıtım kuruluşlarıyla birlikte özelleştirme kapsamına alınmış ve 2013 tarihinde Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat ortaklığı bünyesine katılmıştır. Bu tarih itibariyle bir devlet kurumu olarak değil, özel sektörde hizmetlerini sürdürmektedir.

186 Çağrı Merkezinden elektrik abonelerine hizmet veren Bedaş, İstanbul’un tüm elektriğini sağlamakla yükümlüdür. Yüklendiği sorumluluğun ve misyonun farkında olan kuruluş, kendisini bu doğrultuda geliştirmiş ve yoğun abone yapısını kaldıracak Çağrı Merkezi hizmetini başarıyla oluşturmuştur. 186 Çağrı Merkezini aradığınızda otomatik olarak bağlanacağız telesekreter mevcut arızaları, elektrik kesintilerini ve tahmini elektrik verilme sürelerini size okuyacaktır. Programlı kesintileri öğrenmenin haricinde de elektrik arızalarınız için kayıt bırakabilir, elektriğinizin açılması talebinizi iletebilir, fatura itirazlarınızı yapabilir, tespit ettiğiniz sokak aydınlatma arızalarını ve taleplerinizi aktarabilir, kaçak elektrik kullanımı şikayetlerinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca sayacınızda meydana gelen arızaları bildirebilir ve teknik destek ekibinden yardım talep edebilirsiniz. Veya bunlar dışındaki tüm istek, öneri ve şikayetleriniz için müşteri temsilcisi ile görüşmeler sağlayabilir ve sorunlarınızın çözüme kavuşturulmasını isteyebilirsiniz. Şayet işlemlerinizi Bedaş Çağrı Merkezi arayarak yapmayı tercih etmezseniz, http://www.bedas.com.tr/ resmi internet sitesi de abonelerin kullanımına sunulmuş durumdadır. Buradan da anlık elektrik kesintilerini takip edebilir ve tespit ettiğiniz arızalar için bildirimde bulunabilirsiniz. Ayrıca kaçak elektrik kullanımı ihbarında bulunabilir, sokak aydınlatma şikayetlerinizi de yine internet sitesi aracılığıyla iletebilir, Bedaş hakkında genel bilgi talep edebilirsiniz.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın