Aras Kargo Telefon Numaraları

Aras Kargo Telefon Numaraları

Aras Kargo, 1979 yılında dağıtım ve pazarlama şirketi olarak Celal Aras tarafından kuruldu. 1989 yılında erişmiş olduğu dağıtım gücünü taşımada kullanmay karar veren şirket Aras Kargo olarak faaliyete geçti. 994 senesinde Aras Kargo, sektörde ilk kez acentelik sistemine geçiş yaptı. Yine aynı sene yurt dışı taşımacılığına da başlayan Aras Kargo böylelikle kargo faaliyetlerini büyütmüş oldu. Sektörde ilk defa internet sayfası üzerinden online müşteri desteğini 2000 yılında sunmaya başladı. Halihazırda Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Celal Aras’ın kızı olan Evrim Aras 2001 yılında şirkette çalışmaya başladı.

Ankara Transfer Merkezi’nde ilk konveyör sistemi 2003 yılında faaliyete geçti. Aynı yıl sektördeki ilk reklam kampanyaları uygulamasını yaptı. ISO 9001:2000 belgesini 2004 senesinde aldı. Türkiye genelindeki tüm birimleri kapsayan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ‘ni ise 2006 yılında aldı. Aras Kargo , 2007 senesinde bir yeniliğe daha imza attı. Entegre Servis Ağı Sistemini (ESAS) faaliyete geçirdi. 2008 senesinde şirket açısından mühim bir olay oldu. Şirketin kurucusu olan Celal Aras’ın ölümü ile Evrim Aras, Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Aynı yıl ”Mükemmellikle Kararlılık Belgesi ” alındı. 2009 senesinde yine Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız belgesi alan Aras Kargo, 2010 yılında da Mükemmellikte Yetkinlik 4 yıldız belgesi aldı.

2012 yılında gerçekleştirdiği Aras Akademi ile taşımacılıkta eğitime verdiği önemi de gözler önüne serdi. Aras Kargo 2011 yılında doğa dostu olan ve yüzde 100 elektrikli olan araçlarını filosuna kattı.Türkiye’de bir ilk olan ” Facebook’ta Kargom Nerede?” uygulamasını 2012 yılında başlatan firma Aras Kargo oldu. 2013 yılında KALDER tarafından ‘’ Türkiye Mükemmellik Ödülü’’ne hak kazanan ilk kargo firması da Aras Kargo oldu. 2014 senesinde doğa dosu olması ve çevreciliğe verdiği önem sebebiyle ”Yeşil Ekonomi Ödülü” ne hak kazandı. IAIR Global Economy ve Sustainability organizasyonu tarafından aynı yıl Evrim Aras “Woman of the Year” yani ”Yılın Kadını ” unvanına layık görüldü.

Aras Kargo’nun firmada yeni işe başlayanlara işi öğretmek için kurmuş olduğu Aras Akademi’nin oluşturduğu İlk Adım Okulları, TEGEP tarafından “En İyi İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı” ödülüne hak kazandı. Aras Kargo’nun internet sayfası da bulunmakta olup müşteriler bu internet sayfasından kargo hizmeti ile ilgili merak ettikleri durumlar hakkında da bilgi edinebilirler. Ayrıca internet sayfası üzerindeki ” İletişim ” seçeneğinden Aras Kargo telefon numaralarına ulaşarak, bu Aras Kargo telefon numaralarını arayıp istek, öneri ve şikayetlerini dile getirebilirler. Bunun yanı sıra internet sayfası üzerindeki ”Canlı Destek” biriminden müşteriler sorularına yanıt alabilirler.

Kısacası Aras Kargo, her daim kaliteli ve düzgün hizmet anlayışı ile müşterilerine sunduğu çözüm odaklı hizmet sayesinde her geçen zamanda müşterileri memnun etmiş ve büyüme hızına ivme kazandırmıştır. Aras Kargo İletişim Bilgileri Genel Müdürlük Adresi : Rüzgarlıbahçe Mah. Yavuzsultanselim Cad. No:2 Aras Plaza Kavacık/İstanbul Aras Kargo Telefon Numaraları : 0 (216) 538 55 00 Fax Numarası : 0 (216) 538 56 52 Çağrı Merkezi : 444 25 52


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın