Aras Kargo Müşteri Hizmetleri

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri

Aras Kargo; Türkiye’de faaliyet gösteren bir kargo firmasıdır. Celal Aras tarafından 1979 tarihinde kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama Şirketi daha sonrasında taşımacılık sektörüne de giriş yaptı. Bunun için 1989 tarihinde taşımacılık işine de adım atılarak Aras Kargo’nun temelleri atıldı. Aras Kargo birçok şubesi bulunan, dev bir kadroyla hizmet veren kargo ve lojistik firmasıdır. Aras Kargo 1994 tarihinde taşımacılık sektöründe ilk kez acentelik sistemine geçip, aynı sene yurtduşı taşımacılığına da başlamıştır. 2000 yılında ise taşımacılık sektöründe ilk defa web sitesinden online müşteri desteği sunulmaya başlanmıştır. 2001 yılında ise Aras Kargo’nun şu anki Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su ve aynı zamanda Celal Aras’ın kızı olan Evrim Aras şirkette çalışmaya başlamıştır.

2003 senesinde ilk konveyör sistemi Ankara Transfer Merkezi’nde faaliyete geçmiştir. Yine aynı sene ilk reklam kampanyalarına da başlanmıştır. Ayrıca 2003’te Türkiye’nin ilk kargo mobil şube gezici aracını sahada kullanan kargo ve lojistik firması olmuştur. Aras Kargo Müşteri Hizmetleri, 2007 yılında Entegre Servis Ağı Sistemi’ni (ESAS) de hayata geçirmiştir. 2008 yılında ise firma için önemli bir olay gerçekleşmiştir. Bu sene Celal Aras vefat etmiş ve bunun üzerine de kızı Erim Aras Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Bunun yanı sıra 2008 yılında Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Kararlılık Belgesi alınmıştır. 2009’da Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız belgesi alınmıştır. 2010 yılında ise Mükemmellikte Yetkinlik 4 yıldız belgesi alınmıştır.

2011’de hisse ile İş Girişim , Aras Kargo’nun sermaye ortağı olmuştur. İlk 0 elektrikli, doğa dostu araçlar yine 2010 yılında Aras Kargo tarafından kullanılmaya başlandı. Ardından Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız belgesi alınmıştır. 2012 yılında ise bir ilke imza atan Aras Kargo ”Facebook’ta Kargom Nerede” uygulamasını başlatmıştır. 2013 yılında ise Austrian Post, İş Girişim’in sahip olduğu yüzde 20’lik hisseyi ve Aras Kargo’nun yüzde 5 hissesini satın alarak Aras Kargo’nun oranında hissedarı olmuştur. 2014 yılında ise doğa dostu olan elektrikli araç sayısında artışa giderek Türkiye’deki en büyük ve 0 elektrikli araç filosunu oluşturmuştur.

Aras Kargo’nun çalışmaları bunlarla da bitmedi. Farklı konulara da el atan Aras Kargo Müşteri Hizmetleri; Birleşmiş Milletler’in Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ni Türkiye’de imzalayan ilk kargo firması olmuştur. Çevreci tutumuyla ön pln çıkan Aras Kargo aynı yıl Çevre Dostu Ödülü’nü almaya da hak kazanmıştır. 2015 senesinde ise Aras Kargo’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, IAIR Global Economy ve Sustainability tarafından Yılın Kadını ödülüne layık görülmüştür. Görüldüğü üzere tarihçesinden de anlaşıldığı gibi Aras Kargo, ilklere imza atan bir kargo firması olmuştur.Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma; müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için sürekli bir değişim ve gelişime uğramıştır.

Aras Kargo, şu anda da yine aynı prensiplerle halen kargo faaliyetlerine büyük bir özveri ile devam etmektedir. Aras Kargo Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri Çağrı Merkezi Numarası : 444 25 52 Bunun yanı sıra Aras Kargo’nun resmi internet sayfasından en yakın şube öğrenilebilir, ayrıca tüm şubelerinin iletişim bilgilerine ulaşılabilir.


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 7 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın